تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

مراقبتهاي تسکيني انکولوژي در مراقبتهاي پرستاري در منزل – يک مطالعه مروري

  Oncology palliative care in home based nursing – A literature review

  Seyed naser lotfi fatemi , Dr. hossein Karimi Moonaghi

  Department of Medical- Surgical Nursing, School of Nursing and Midwifery, Mashhad University of Medical Sciences

   

  سيد ناصر لطفي فاطمي، دکتر حسين کريمي مونقي

  دانشگاه علوم پزشکي مشهد- دانشکده پرستاري و مامايي- گروه داخلي جراحي

  مقدمه: مراقبتهاي تسکيني در حال گسترش تجربيات خود در حيطه مراقبتهاي در منزل است. هدف از این مطالعه ارائه یک نمای کلی از مدل ارائه مراقبتهاي تسکینی در پرستاری در منزل است. مزایا و معایب این مدل و نقش پرستار در مراقبت تسکینی بحث خواهد شد.

  روش کار: براي دسترسي به مقالات مرتبط يک جستجوي گسترده در پايگاههاي اطلاعاتي و وبسايت هاي مربوط انجام شد. يک فرآيند سه مرحله­اي شامل جستجوي اوليه، مطالعه تمام متن مقالات براي معيارهاي ورود  و بررسي روش شناختي مطالعات بود.

  نتايج: پانزده مقاله معيار ورود را پيدا کردند. ما دريافتيم که برنامه مراقبت تسکینی در منزل داراي پتانسیل قابل توجهی برای کاهش هزینه های خدمات درمانی با کاهش بستری شدن اضطراري در بیمارستان ميباشد. مهمتر از آن، مراقبت تسکینی در محیط خانه می تواند براي جمعیت سالمند و يا بيماران وخيمي که حمل و نقل انها  به بیمارستانمشکل است، مفيد باشد. شواهدی وجود دارد که مراقبت تسکینی در منزل با افزایش رضایتمندی از مراقبت، کاهش هزینه های مراقبت های بهداشتی، و کاهش پذیرش مجدد در بيمارستان همراه است. این مدل ارائه مراقبت تسکینی، بیماران را در منزل در همکاري با ساير تيمهاي مراقبتي نگه ميدارد و نيز اعضاي خانواده و پرستاران را در همکاري نزديکي حفظ ميکند.

  نتيجه گيري: بر اساس مطالعه مروري ما، شواهدي وجود دارد که مراقبتهاي در منزل يکي از جديدترين مدلهاي پرستاري انکولوژي است. فايده مراقبت تسکين در منزل، در اختيار قرار دادن مراقبت براي بيماراني است که انتقال آنها به بيمارستان مشکل است. علاوه بر اين، مراقبت تسکيني در منزل باعث کاهش بستري شدن و هزينه هاي ناشي از آن ميگردد. مضرات آن شامل دسترسي محدود به تمام تيمهاي درماني و منابعي است که درساير سيستمهاي مراقبتي درماني قابل دسترس هستند. پرستاراني که از بيماران انکولوژي مراقبت ميکنند بايد در مورد اين مدل و تاثير مطلوب آن بر نتايج مراقبت از بيماران آگاه باشند.

   


  این مطلب تا کنون 50 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : مراقبت ,منزل ,مراقبتهاي ,کاهش ,تسکینی ,مطالعه ,مراقبت تسکینی ,مطالعه مروري ,وجود دارد ,کاهش هزینه ,مراقبتهاي تسکيني ,
  مراقبتهاي تسکيني انکولوژي در مراقبتهاي پرستاري در منزل – يک مطالعه مروري

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز چهار شنبه 29 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر